Įvairių medinių skulptūrų darymas lietuvių liaudies kultūroje turi gilias šaknis, nes anuomet dievdirbių (meistrai, kurie gamino šventųjų skulptūras) profesija buvo itin populiari. Šventųjų skulptūrėlės buvo dedamos visur: bažnyčiose, pakelės koplytėlėse, kapinių koplytstulpiuose ir pan. Dauguma jų yra išlikę iki šių dienų, tačiau yra praradusios savo pirminę išvaizdą, todėl restauratoriai nuolat bando jas atkurti. Restauracijoje kiekvieno objekto atkūrimas yra ilgas ir sudėtingas procesas, kuris reikalauja kruopštumo, atidumo ir profesionalaus darbo bei žinių. Restauruojant įvairius medinius dirbinius, o ypač paveldo objektus, restauratoriai turi išmanyti ne tik paveldosaugos sritį, bet ir stalininkystės profesiją, t.y. medžio apdirbimo technikas. Tokius paveldo objektus, kaip medinės skulptūros, privaloma saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, didelių temperatūros pokyčių, kritulių, smūgių bei įvairių cheminių medžiagų poveikio. Kitu atveju jos praranda savo pirminę išvaizdą, t.y. mediena ima skilinėti, dažai atsilupa, spalvos blunka, o restauravimo darbai užtrunka labai ilgai.
Paveldo objektų restauracijos procese yra labai svarbu kruopštumas ir atsargumas, t.y. norint suteikti objektui pradinę išvaizdą jis negali būti pažeistas. Kadangi įprasti restauracijos būdai užtrunka gana ilgai ir yra ranko darbo, todėl nuolat yra ieškoma kitų daug efektyvesnių ir greitesnių objekto restauracijos technikų. Be to, ieškoma būdų, kaip greitai ir maksimaliai atkurti bei kuo ilgiau išsaugoti pradinę restauruojamo objekto išvaizdą. Kitu atveju, jei yra netinkamai parenkamos medžiagos ar atnaujinimo technikos, tai gali paskatinti medinių skulptūrų dėvėjimosi ir irimo procesą. Restauracijos srityje yra labai svarbu pritaikyti inovatyvias technologijas, pvz., tokias kaip lazerinio valymo technologija, kurios veikimo principas greitai atkuria ir nepažeidžia restauruojamo objekto.
Lazerinio valymo veikimo principas – nanosekundiniai, šimtų tūkstančių vatų galios impulsai yra nukreipiami į valomo objekto paviršiuje esančius nešvarumus ir tokiu būdu suardomi. Šie nanosekundiniai impulsai sukelia momentinį teršalų irimą, kurių dalis išgaruoja, kita dalis pavirsta dulkėmis arba išsiskaido dalelių lygmenyje. Nešvarumų liekanos gali būti pašalinamos oro filtravimo sistemos pagalba arba nuvalomos. Šis procesas gali būti kartojamas tiek kartų, kol yra pasiekiama norima valomo objekto būklė.
Lazerinio valymo technologija yra gerai žinomas ir vis plačiau taikomas būdas paveldo objektų, tokių kaip medinės skulptūros, restauravime. Taikant šį metodą nuosėdų, purvo ir dažų sluoksniai gali būti lengviau ir greičiau pašalinami nepažeidžiant skulptūros paviršiaus tekstūros nei naudojant kitus atnaujinimo būdus. Kadangi medinių skulptūrų atnaujinimas reikalauja kruopštumo, todėl lazerinio valymo technologija yra itin tinkama valyti tokius didelio švarumo ir tikslumo reikalaujančius objektų paviršius. Taip pat lazerio pagalba galima lengvai pašalinti ir susikaupusias suodžių bei dulkių nuosėdas, taip atkuriant skulptūros spalvas antram gyvenimui. Lazerinio valymo vienas iš privalumų yra tas, kad lazerio šviesa nepaveikia paviršiaus nei chemiškai, nei mechaniškai, todėl šis valymo būdas yra puikiai tinkamas medinių skulptūrų restauravime.
Pasitelkiant lazerio šviesą yra itin lengvai pašalinama lako, dažų ar poliamidų danga, taip nepažeidžiant nei termiškai, nei mechaniškai jautrios skulptūros pagrindo medžiagos. Lazerinio valymo sistemos gali būti naudojamos ir labai riboto ploto bei itin plonos nepageidaujamos dangos šalinimui, be to negali pakenkti smūgiams neatsparioms medžiagoms. Lazerinio valymo sistemai pašalinus viršutinį sluoksnį nuo skulptūros, po to restauratoriai objektą padengia dekoratyvine medžiaga ir atkuria pirminį jo vaizdą. Pasirinkus “Pro Lazeris” teikiamas lazerinio valymo paslaugas jūs gausite kokybišką ir greitą, tačiau itin kruopštų, medinių skulptūrų valymą lazeriu.