Medinių Altorių Restauravimas

Altorius – tai baldas, skirtas kulto reikmėms ir naudojamas religiniais tikslais. Paprastai altoriai yra statomi kulto vietose, t.y. bažnyčiose, šventyklose ar kitose šventose vietose, kuriose yra atliekamos religinės apeigos. Altoriai paprastai būna akmeniniai, tačiau kartais jie būna ir iš dalies arba visiškai mediniai dėl silpnų bažnyčios grindų. Altoriai yra kultūros paveldas, nes tai yra svarbūs ir pridėtinę vertę kuriantys kultūriniai ir religiniai objektai. Jų dėka yra išsaugoma valstybės istorinė, kultūrinė bei religinė atmintis ir kartu perduodama ateinančioms kartoms. Dėl šios priežasties kultūros paveldo, tokio kaip altoriai, restauravimas yra ne tik būdas prikelti istoriją, tačiau ir sugrąžinti jau seniai pamirštą paveldo objekto veidą.

Medinių altorių atnaujinimas lazeriu:

Tokie paveldo objektai, kaip altoriai, turi būti saugomi nuo tiesioginių saulės spindulių, cheminių medžiagų, spaudimo, smūgių ir didelių temperatūros pokyčių. Bėgant laikui veikiant įvairiems aplinkos poveikiams altoriai gali prarasti savo pradinę išvaizdą, todėl svarbu juos tinkamai atnaujinti. Paveldo restauracijoje labai svarbu kruopštumas ir atsargumas, kad norint suteikti objektui pradinę išvaizdą jis nebūtų pažeistas. Dėl šios priežasties yra ieškoma įvairių būdų, kaip maksimaliai atkurti ir kuo ilgiau išsaugoti pradinę religinio objekto išvaizdą. Netinkamai parinktos medžiagos ar valymo ir atnaujinimo technikos gali paskatinti paveldo paminklo dėvėjimąsi ir irimą, todėl labai svarbu šioje srityje pritaikyti inovatyvias darbo priemones, pvz., tokias kaip, lazerinio valymo technologija.

Lazerinio valymo technologijos veikimo principas – nanosekundiniai, šimtų tūkstančių vatų galios impulsai yra nukreipiami į valomo objekto paviršiuje esančius nešvarumus ir tokiu būdu suardomi. Šie impulsai sukelia momentinį teršalų irimą, kurių dalis išgaruoja, kita dalis pavirsta dulkėmis arba išsiskaido dalelių lygmenyje. Nešvarumų liekanos gali būti pašalinamos oro filtravimo sistemos pagalba arba nuvalomos. Šis procesas gali būti kartojamas tiek kartų, kol pasiekiama norima valomo objekto būklė.

Lazerinis valymas yra gerai žinomas ir plačiai taikomas sprendimas paveldo objektų restauravime, nes nuosėdų ir purvo sluoksniai gali būti lengvai pašalinami nepažeidžiant kūrinio paviršiaus tekstūros. Restauracijos sritis reikalauja kruopštumo, todėl lazerinio valymo technologija yra puikiai tinkama valyti itin didelio švarumo ir tikslumo reikalaujančius paviršius. Be to, lazeriu galima lengvai pašalinti ir suodžių bei dulkių nuosėdas, taip atkuriant religinio objekto spalvas antram gyvenimui. Kadangi lazerio šviesa nepaveikia paviršiaus nei chemiškai nei mechaniškai, šis būdas yra puikiai tinkamas medinių ar kitų medžiagų altorių ir kitų sudėtingų paviršiaus formų darbų restauravime. Naudojant lazerio šviesą galima itin lengvai pašalinti lako, dažų ar poliamidų dangą, taip nepažeidžiant termiškai bei mechaniškai jautrios pagrindo medžiagos. Kadangi lazerinio valymo sistemos gali būti naudojamos tam tikro ploto bei itin plono dažų, lako ar poliamidų sluoksnio šalinimui, jos negali pakenkti smūgiams neatsparioms medžiagoms. Lazeriu pašalinus viršutinį sluoksnį nuo altoriaus, po to objektą reikia padengti dekoratyvine medžiaga, pvz.: dažais, laku. Pasirinkus “Pro Lazeris” teikiamas lazerinio valymo paslaugas jūs gausite kokybišką ir itin kruopštų medinių altorių valymą lazeriu.